saykar kumlama türkçe English
anasayfa logo
ANASAYFA
ÜRÜNLER
firma logo
FİRMAMIZ
HAKKINDA
referanslar logo
BAZI
REFERANSLARIMIZ
iletisim logo
ULAŞIM
İLETİŞİM
iletisim logo
MAKINA
VİDEOLARI
Medikal Kumlama

MEDİKAL KUMLAMA HAKKINDA BİLGİLER

Bu sayfada medikal kumlama işlemi ve medikal sulu kumlama makineleri hakkında bilgiler bulunmaktadır. Medikal kumlama gerektiren malzemeler genellikle paslanmaz çelik ve titanyum alaşımlı malzemeler kullanılarak üretilip; insan vücuduna daha iyi uyum sağlayabilmesi ve üzerinde bağlar oluşabilmesi için biyouyumluluğu arttırmak için yüzeyleri kumlanmaktadır. Burada özen gösterilmesi gereken konulardan birisi de sarf malzemesinin cinsi ve boyutudur. Özellikle inert yapıdaki cam küre ve beyaz renkli alümiyum oksit sarf malzemeleri tercih edilmektedir. Kumlama kabinlerinde tek tek hassas kumlama yöntemiyle yüzeyleri işlenen bu malzemeler, yüzey ölçüm cihazlarında pürüzlülük değerleri her bölgede eşit olacak şekilde pürüzlendirmeye tabi tutulurlar. Yüzey özellikleri yeterli bulunan malzemeler uygun ultrasonik cihazlarda yıkanır ve kullanıma hazır hale getirilirler. Ayrıca protez ve implantlarda kumlama işlemi yapıldığında, kum püskürtme sırasında malzeme üzerinde bıraktığı negatif enerji yükünün osteintegrasyon sırasında olumlu bir etkide bulunduğu da gözlemlenmiştir.

Medikal malzemelerin kumlama işleminde yaygın olarak kumlama kabinleri tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte sektörde sulu kumlama makineleri daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Kullanılan medikal kumlama makineleri ve ekipmanlarının performası, tasarım ve üretim aşamalarına bağlı olmakla birlikte uygun ayarlama ve iş devamlılığı da önemlidir. Kumlama performasını etkileyecek bütün etmenler makine üretimi ve tercihi aşamasında dikkatle değerlendirilmelidir. Ayrıca makine üreticisi, kumlama ve yüzey işlemlerinde istenen sonuçların alınması için işbirliği içerisinde olabilmelidir.

SK 800 Sulu Kumlama Makinesi SK 1100 Sulu Kumlama Makinesi
Medikal Sulu Kumlama Makinesi Sulu Kumlama Makinesi Otomatik Tamburlu Sulu Kumlama Makinesi
Medikal Kumlama

Kumlama işlemi, medikal bileşenler söz konusu olduğunda istenen yüzey dokusu (gerekli kaplama önişlemi veya estetik görünüm) elde etmek ve kritik bağ oluşumu için öncelikli yöntemdir. Bu tarz teknik yüzey işlemlerinde, belirli bir yüzey dokusu elde etmek veya sertlik ölçüsü zorunluluk arz eder. Medikal kumlama özel nitelikleriyle gerekli şartları yerine getirir.

Medikal Kumlama uygulayarak başarıyla işlem yapabileceğiniz malzeme çeşitliliği fazladır: Titanyum, Paslanmaz Çelik, Bakır, Silikon, Pirolitik Karbon (Pyrolitic Carbon), Nitinol, Inconel, Alüminyum, Polipropilen, Seramik, Grafit, Teflon (PTFE), Kovar, Pirinç, Cam.

Implant, Kateter, Vasküler Stentler, Cerrahi Aletler, Medikal Kalıp, Medikal Elektronik, Klavuz Teller, Silindirik Bileşenler yüzey işlemleri için Medikal Kumlamayı tercih edebilirsiniz.

Medikal malzemeler, Implantlar, Cerrahi Aletlerin üretiminde yaygın olan uygulamalardan birisi de, estetik görünüm sağlamaktır. Uygun abrasiv seçilerek istenen yüzey dokusu Medikal Kumlama ile elde edilebilir. Medikal Kumlama; anotlama, kaplama veya kimyasal proseslerde gerekli önişlem uygulaması olarak ta yer bulur.

Döküm, dövme, lehimlenmiş, kaynak yapılmış, tavlanmış, lazer kesim medikal bileşenlerin yüzey temizliği için yapılan Medikal Kumlama gerekli bir uygulama haline gelmiştir. Kumlama hızlı ve etkili bir yöntemdir. Yüksek stresli ortopedik bileşenler metalürjik kumlama ile daha etkili hale gelir.

Firmamız, Saykar Metalurji yüzey işlemleri konusunda gerek bilgi, gerekse makine, ekipman ve sarf malzemeleri temininde sizlerle tam bir işbirliği içerisinde hizmet verir. Medikal kumlama ve medikal kumlama makineleri hakkında daha fazla bilgi için firmamızla temasa geçebilirsiniz.

Sulu Kumlama - Havacılık