saykar kumlama türkçe English
anasayfa logo
ANASAYFA
ÜRÜNLER
firma logo
FİRMAMIZ
HAKKINDA
referanslar logo
BAZI
REFERANSLARIMIZ
iletisim logo
ULAŞIM
İLETİŞİM
iletisim logo
MAKINA
VİDEOLARI
Silah Kumlama

NAMLU KUMLAMA HAKKINDA BİLGİLER

Bu sayfada namlu ve silah parçaları kumlama işleminde kullanılan sulu kumlama makineleri hakkında bilgiler bulunmaktadır. Savunma sanayinde kullanılan neredeyse tüm çelik esaslı metaller kaplama ve boya öncesi kumlama işlemine tabi tutulurlar. Kumlama işlemi bu alanda çok hassas yapılmaktadır ve ekstra özen göstermek gerekir. Özellikle kabin tip namlu kumlama makinaları bu iş için kullanılmakta olup üretim miktarına bağlı olarak otomatik ve çok sayıda namlu kumlayabilen makineler de tercih edilebilmektedir. Silah kumlama işleminde kumlama abrasifi olarak daha çok alüminyum oksit kullanılmaktadır. Aşağıda silah kumlama işleminde kullanılan sulu kumlama makinaları görülebilir.

Namlu - Silah Kumlama Makineleri
Namlu Kumlama Makinesi Namlu Kumlama Makinesi
SK 1100 Namlu Kumlama Makinesi Konveyörlü Namlu Kumlama Makinesi
Namlu Kumlama
Uydu Tip Otomatik Sulu Kumlama Makinası
SK 2004 Uydu Tip Otomatik Sulu Kumlama Makinesi
SK 2004 Uydu Tip Otomatik Sulu Kumlama Makinesi, silindirik parçaların yüzeylerinin işlenmesi ve sonlandırma işlemleri için üretilmiş yeni nesil bir sulu kumlama makinesidir. Standart yüzey kalitesi elde etmek için; parçanın dönüş hızı, kumlama süresi, kumlama hızı, nozulların parçaya mesafesi, kumlama basıncı gibi tüm parametlerin reçeteye işlenebildiği şekilde, operatör sadece dokunmatik ekran üzerinden program seçerek işlemi tamamlamaktadır. Üretim kapasitesi yüksek olan firmalar için tasarlanmış olan bu makinede, 80 cm uzunluğa kadar olan parçalar istenilen yüzeye göre istenilen süre işleme tabi tutulabilmektedir. Kumlama işleminin kesintisiz devam edebildiği önden pasta dilimi tasarımı sayesinde yüksek verimlilikte çalışmaktadır. Kullanıcı dostu tasarımı, hızlı işlem süresi, tozsuz çalışma ve homojen yüzey sağlama avantajları ile SK 2004 Uydu Tip Otomatik Sulu Kumlama Makinesi firmamız Saykar tarafından Türk sanayisine kazandırılmıştır.
*Otomatik Sulu Kumlama *Yüksek işleme kapasitesi *Kesintisiz işlem devamlılığı *Tozsuz çalışma *Kuru kumlamaya göre daha homojenize yüzey *Minimum sürede yükleme / boşaltma *Nozulların doğrusal tahrik üniteleri *Sistemi çalıştırmak için operatör arayüzlü PLC *Uydu dönme hızının ayarlanması *Hız ve tabanca konumlarının ayarlanması *İç aşınmaya dayanıklı astar *Sulu kumlamanın sağladığı abrasiv tasarrufu

Sulu Kumlama - Havacılık